to koniec :/

  pewnej epoki, dzisiaj Osiedle Ogród straciło swój identyfikujący (lokalizujący) symbol, czyli wieżę szybu Giszowiec - motyw jakże powitalny dla przejeżdżających A4. Wcześniej taką lokalizacyjną "pinezką" był taśmociąg nad A4, po jego likwidacji pozostały: wieża szybu Roździeński i wieża szybu Giszowiec. Po kastracji wieży Roździeńskiego, została tylko zwana przez media "zielona siódemka". Dziś to już przeszłość. 

Dopiero za dwa dni będę wracał do domu A-czwórką, wtedy zobaczę jak to teraz wygląda - czyli nie wygląda - z punku widzenia przejeżdżającego.
Pomimo tego, a nawet nie zdążyłem przyjechać na wyjęcie kół, dzisiejszy dzień miał swoje pozytywy. Bo wracając z materiału podszedłem do tego domu, by spytać właściciela gołąbków, czy mógłby mi je wypuścić - byłby to bardziej wymowny trybut dla znikającej wieży. 

Miły pan nie mógł już dziś puszczać gołębi, jednak po chwili rozmowy - Pan Jan powiedział do mnie "to pan robi to samo co pański dziadek..." a potem już ruszyła machina wspomnień i łosprowianiu nie było końca. 

Jeszcze odwiedzę pana Jana, przyniosę stare fotografie, on też przyniesie - powspominamy dalej starych Giszowioków, pewnie puści też gołąbki... 

Komentarze

Popularne posty