inside LajnodrajtWe wnętrzach Linodrutu (firma po przekształceniach nazywa się Trawipol II) natychmiast rzuca się w oczy wielość barw, czegoś takiego nie zobaczy się na kopalni, bo wszystkie barwy wnętrz i urządzeń są przygaszone pyłem węglowym... W Linodrucie mimo ferri barw trochę jednak przykro prezentuje się stan samych wnętrz - zacieki, odparzenia i ubytki tynku w ogromnej skali. Owszem takie rzeczy lubię i gdy jest zbyt nowo (czyt. po renowacji) to fotograficznie wieje nudą, jednak pewne granice zaniedbania każą się dobrze zastanowić, czy aby zdjęcie nie stworzy negatywnego wydźwięku. Na szczęście humor poprawiają pracownicy - uśmiechnięci ale też z należyta uwagą wykonywający swoje zadania - tu głównie panie na tle swoich maszyn:)
Akurat dziś robiłem rekonesans na zleceniu zdjęć nowoczesnej architektury biurowo - produkcyjnej i był to naprawdę HiEnd zarówno materiałowy jak i wykonawczy, a sama architektura też świetna, więc tak się zastanawiam jak tu patrzeć na obiekt ponad stuletni z tradycjami, którego mury pamiętają pokolenia pracowników, ale którego mury krzyczą o jakąś minimalną odnowę, a na ten z nowoczesnymi wnętrzami ze smakiem ale jednak bez "tego czegoś" - hmm jak to pogodzić? ;)

Wpis miał być w poniedziałek, ale ostatnie trzy dni od 7 do 21 siedziałem w pracy i potem mi się już nie chciało blogować.

Komentarze

 1. Ha! Widzę, że kolega tez był. Nawet te same kadry nas inspirowały... Ale, jak chyba większość "aparatczyków". ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się: jak prosiłeś tych ludzi do pozowania? "Proszę się ustawić!", czy po prostu ich łapałeś, jak się odwrócili?

   Usuń
  2. zawsze kieruję się zasadą: jak się nie zapytam, to się nie przekonam! Hehe "proszę się ustawić!" - strasznie to nakazująco brzmi, tak się tego nie robi :)

   Usuń
  3. Hehe, dlatego pytam...
   No ale co mówisz? Poradzisz coś? Bo ja śmiałości do ludzi nie mam, a portrety z Lajnodrajtu masz piękne.

   Usuń
  4. Rafał, to, co napisałem. Nikt za ciebie tego nie zrobi - odwagi i działać! :)

   Usuń
 2. super zestaw i świetnie zestawione pary zdjęć! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty