wspomnienia sprzed 18stu lat

Jestem dziś absolutnie pozytywnie nakręcony, a to za sprawą odwiedzenia Muzeum zabytków informatyki mającego siedzibę niedaleko, bo w Szopienicach. Wybierałem się tam już od jakiegoś czasu, ponieważ oni mają tam też Amigi 1200, a jak koniecznie chciałem odczytać kilka dyskietek z zapisanymi moimi obrazkami sprzed 18~19 stu lat! Przy okazji wizyty poznałem ciekawych i równie zakręconych ludzi w tym założyciela tego przedsięwzięcia - Krzysztofa Chwałowskiego oraz zobaczyłem wiele, wiele innego starego sprzętu komputerowego w większości na chodzie! 

Jednak głównym celem na dziś był mój obiekt marzeń sprzed niemal 20stu lat - A 1200 i próba odczytania nań zawartości kilku własnych dyskietek (w zółtym pudełku).

Odczyt łącznie ze skopiowaniem na HDD Amigi poszedł bezbłędnie - czy potraficie sobie wyobrazić, że te 3,5 calowe BASFy leżące w pudełku jakieś 18 lat nie mają żadnych badsectorów?! A wystarczy sobie przypomnieć jak beznadziejnym i niepewnym nośnikiem danych na PCty były 3,5 calowe dyskietki u ich schyłku na początku lat 2000! A tu tanie "pełnoletnie" BASFy "DD" wciąć trzymają dane jakby były zapisane wczoraj. 

Na dyskietkach łącznie miałem łącznie 8 obrazków w formacie IFF (Interchange File Format) możliwe do wyświetlenia Workbenchowym programem MultiView, póki co nie mam ich przeniesionych na współczesny nośnik, ale panowie obiecali się tym zająć. Natomiast treść tych obrazków być może będzie zawarta w kolejnym wpisie na blogu :)
Tyle na dziś, idę oglądnąć "Zabij mnie glino" na Kino Polska.
Aha jeszcze dodam, że panowie z Muzeum mają swoją audycję radiową we wtorki o 20.15 w Radiu Katowice.

Komentarze

 1. Ale czad, muszę się tam kiedyś wybrać :-)
  Ja miałem Amigę 600, taki odpowiednik laptopa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. to wpadnij na tegoroczną Noc muzeów, ja też będę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również interesuję się starą technologią - ale zaczynałem od Pentium75
  Amiga to czasy mojego przedszkola :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty